Ewa

Ewa Kieryk, córka naszego kuzyna Darka, 5 stycznia 2012 r. śpieszyła się, aby zdążyć do szkoły. W miejscowości, w której mieszka, nie ma kładki na torami kolejowymi. Jedynym rozwiązaniem przejścia do szkoły oraz centrum Bierutowa jest pójście na oddalony przejazd kolejowy. Droga wydłuża się wówEwaczas z kilkuset metrów do ponad 1,5 km. Nastoletnia Ewa szła z grupką znajomych, postanowili skrócić drogę i przejść między wagonami pociągu, który stał na bocznicy. Ewa przechodziła ostatnia i kiedy była pomiędzy wagonami, pociąg ruszył. Dziewczyna próbowała się wydostać spod pociągu, lecz styczniowym rankiem ziemia, tory oraz podkłady były bardzo śliskie.

Tylko błyskawiczna pomoc przechodzącego nieopodal studenta fizjoterapii (p. Tomka Kuligowskiego), który wezwał pomoc, a później szybka reakcja służb ratunkowych (w tym przede wszystkim aspiranta Sławomira Łabowskiego), ocaliła Ewie życie. Została helikopterem przetransportowana do wrocławskiego szpitala. Niestety, obrażenia okazały się bardzo poważne, dziewczyna w wypadku straciła obie nogi.

Ewa ani na chwilę nie straciła przytomności. Pamięta wszystko. Dzięki ogromnej ofiarności ludzi, udało się zebrać pieniądze niezbędne na zakup profesjonalnych protez. To nie znaczy, że wszystko jest już dobrze. Ewa wymaga stałej rehabilitacji, a protezy stałego dostosowywania i serwisowania. To sprzęt nie tylko drogi w zakupie, ale i utrzymaniu.

Los nie oszczędza Ewy i jej mamy. Dwa i pół roku po wypadku, 20 sierpnia 2014 roku odszedł ojciec Ewy – Darek. Do samego końca walczył z okrutną chorobą, która niestety okazała się silniejsza. Dlatego mam nadzieję, że nie zapomną Państwo o wsparciu Ewy.

Blog Ewy i cała historia jej walki jest tutaj.

Ewie można pomóc oddając 1%:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
NR KRS 0000050135
dla rozliczeń PIT 1% w rubryce (cel szczegółowy 1%) należy wpisać: KIERYCZKA 

lub wpłacając na konto:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul. Traugutta 122 bud. E
50-420 Wrocław
Bank Pekao S.A. I O/Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia kieryczka